A földön fekve is védett Sterbik Árpád

2019.11.04. 14:36 Módosítva: 2019.11.04. 14:37

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a hatodik fordulót rendezték a hétvégén, a Telekom Veszprém a Kielcéhez látogatott. A lengyelek a 2016-os emlékezetes BL-döntő után győzték le ismét a mieinket (34-33). Az utolsó pillanatokban Sterbik Árpád szenzációs dupla védést mutatott be, Kules lövésénél pontosan tudta, hová fog érkezni a labda, a kipattanót Aguinagalde lőtte vissza pár méterről, de elakadt benne a labda.

A Veszprém három győzelemmel az ötödik csoportjában, az egy éves kihagyás után visszatérő német Kiel veretlenül vezet. A Veszprém a következő körben a fehérorosz Bresztet fogadja.

• Az állás: 1. Kiel 11 pont, 2. Vardar 8, 3. Kielce 7, 4. Montpellier 7, 5. Veszprém 6, 6. Porto 6, 7. Breszt 2, 8. Zaporizzsja 1.

A sorozat lényegi része azonban majd márciusban és áprilisban lesz, akkor jönnek a kieséses meccsek. A magyar bajnok az előző kiírásban is a fontos szakaszra került jó formába.

A Pick Szeged az első játékrész döntetlenje után második félidőben mosta le a szlovén Celjét (31-24), az EHF viszont az első félidőből ragadta ki a hazai csapat egyik legszebb gólját. Bombac hát mögötti passzal hozza helyzetbe Bánhidit, aki nem hibázik.

• A csoport állása: 1. Barcelona 10 pont, 2. PSG 10, 3. Szeged 9, 4. Aalborg 8, 5. Flensburg 7, 6. Celje 2, 7. Elverum 1, 8. Zagreb 1

A nőknél a Győr toronymagasan vezeti és már megnyerte a csoportját, a Fradi fontos meccset nyert Horvátországban. Ha a zöld-fehérek legyőzik a Kristiansandot a hétvégén, akkor a második helyen jutnak tovább. Még két forduló lesz idén, mert november végén már kezdődik a világbajnokság Japánban.