Dánia továbbra is versenyben az élődöntőért a női kézi Eb-n

2020.12.13. 23:01
A házigazda Dánia 34–24-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Spanyolországot a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi játéknapján.

A Győri Audi ETO KC dán játékosa, Anne Mette Hansen három góllal járult hozzá a sikerhez. Újabb győzelmüknek köszönhetően a rendezők továbbra is versenyben vannak az elődöntőbe jutásért.

Korábban ugyanebben a csoportban Montenegró 31–25-re legyőzte Svédországot. Nagyszerűen kezdett a montenegrói együttes (10–4), amely Jovanka Radicsevics vezérletével megőrizte előnyét a szünetig. A második félidőben egy 5–1-es sorozattal némileg felzárkóztak a svédek, de ellenfelük a végére visszaállította a hatgólos különbséget.

A mezőny legeredményesebb játékosa Radicsevics volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott. A Debrecen montenegrói játékosa, Jelena Deszpotovics három góllal járult hozzá a sikerhez.

Eredmények, középdöntő, I. csoport:
Dánia–Spanyolország 34–24 (17–10)
Montenegró–Svédország 31–25 (16–10)

Az állás: 1. Oroszország 7 pont (11399), 2. Franciaország 7 (10196), 3. Dánia 6, 4. Montenegró 2, 5. Svédország 1 (96108), 6. Spanyolország 1 (94114)

A két középdöntő-csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak. A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.