Remekül helytállt a Sopron Moszkvában

2008.11.05. 19:11 Módosítva: 2008.11.05. 20:51

Az MKB-Euroleasing Sopron a várakozásoknak megfelelően kikapott az orosz CSZKA Moszkva vendégeként a női kosárlabda Euroliga 4. fordulójában. Az előzetes esélylatolgatásoknak fittyet hányva erősen kezdett a magyar bajnok. A második negyedben, a nyáron érkezett Kathleen MacLeod kosarai ellenére már érvényesült a papírforma, és 10 pont fölé nőtt a különbség. A nagyszünetig 43-35-re sikerül letornázni a hátrányt. A 25. percben a közönség döbbenetére kiegyenlítettek az elszántan küzdő vendégek, akiknél Jelena Milovanovic és a vitatott módon Pécsről elszerződött Krivacsevics Tijana is remek formába lendült.

Az 57-59-ről induló zárószakaszban felváltva estek a találatok, fej fej mellett haladt a két együttes, Székely Norbert tanítványai Milovanovic és Krivacsevics kipontozódását követően is elképesztő akarattal tartották magukat. A hajrában, 71-71-től a CSZKA tíz pontjára a zöld-sárgák csak hattal tudtak válaszolni, így végül a hazaiak kínkeservesen megszerezték a győzelmet. A 2/2-es mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a cseh Brnót fogadják. Eredmény, 4. forduló, B csoport: CSZKA Moszkva (orosz) - MKB-Euroleasing Sopron 81-77 (26-18, 17-17, 14-24, 24-18) A magyar csapat legjobb dobói: MacLeod 22, Milovanovic 13, Honti 12, Krivacsevics 9, Holt 9