Sopron-Pécs döntő lesz a női kosárlabda MK-ban

2009.03.28. 21:31

Eredmény: MiZo Pécs 2010 - Szeviép Szeged 78-74 (9-14, 11-17, 18-17, 25-15, 15-11) - hosszabbítás után Legjobb dobók: Vajda 21/6, Ohlde 19, Mazzante 17/9, Iványi 15/6 illetve Németh 30/3, Maslowski 16/3, Fűrész 13/3

Remek hangulatban zajlott a második elődöntő, hiszen a pécsiek a saját kedvenceiket, a soproni szurkolók pedig a szegedi csapatot buzdították. Hatalmas küzdelem, szikrázó párharcok és roppant kemény védekezés jellemezte az első perceket, majd a pontosabban és valamivel szervezettebben játszó Szeged Németh Bernadett vezérletével fokozatosan elhúzott. A Pécs kulcsemberei gyengélkedtek, Vajda Anna játékán pedig érezhető volt a sérülés miatti kihagyás, így szünetben 31-20-ra vezetett a Szeged.

A második félidő is óriási harcot hozott, s úgy indult, hogy a Szeged 15 pontosra hizlalta előnyét. A Pécs támadásban feljavult, s a záró szakasz előtt 10 pontra jött fel. A befejező negyed elején újra megugrott a Szeged, ám a hajrában szinte a sírból, Vajda, Mazzante és Ohlde vezetésével hosszabbításra mentette a meccset a Pécs.

A túlórában, amely előtt Fűrész és Zserzserunova kipontozódott, Dubrovina pedig megsérült, fordulatos csatában, remek mérkőzésen a Pécs nyert, így megismétlődik a tavalyi döntő. Egy éve a Sopron legyőzte a pécsieket.(MTI)