A Sopron nyerte a nyitányt a női kosárlabda bajnoki döntőben

2009.04.20. 19:55

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés: MKB-Euroleasing Sopron - Szeviép-Szeged 73-54 (23-15, 17-15, 18-14, 15-10). Legjobb dobók: Holt 21, MacLeod 12, Milovanovic 8, Eördögh 8, Honti 8, Horti 8, Krivacsevics 8, illetve Maslowski 18, Zserzserunova 10, Németh 8

A négy között meglepetésre az 1997 óta mindig döntős Pécset búcsúztató szegediek 12-12-ig bírták a lépést a bajnoki címvédővel, amely ezt követően Amber Holt vezetésével fokozatosan meglépett. A túloldalon az ugyancsak amerikai Michelle Maslowski remekül célzott, ám az elmúlt két szezonban aranyérmes hazaiak így is nyolc ponttal nyerték a nyitónegyedet. A folytatásban az ukrán Olena Zserzserunova találataival öt perc alatt minimálisra faragták a különbséget Donkó Orsolya tanítványai (31-30), ám innentől csak soproni kosarak születtek a nagyszünetig. A félidőben 40-30 volt az állás.

Térfélcsere után gyakorlatilag eldőlt a meccs, a vendégek nyolc pontjára ugyanis további 14 érkezett az Euroliga negyedik helyén végzett soproniaktól. Székely Norbert együttesében Honti Kata és Jelena Milovanovic is magára talált, Holt pedig már 20 pont felett járt, így a harmadik játékrész végén 58-44-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó 10 percben a Tisza-partiak már nem tudtak faragni a hátrányon, így a címvédő magabiztosan hozta az első felvonást. A három sikerig tartó döntő második mérkőzését szerdán rendezik Szegeden. (MTI)