Kikapott a Pécs a kosár-Euroligában

2009.12.16. 22:26

A MiZo Pécs 2010 kikapott a legutóbb ezüstérmes spanyol Salamanca vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga nyolcadik, idei utolsó fordulójában. A Pécs (2/5) 8-7-ig tartotta a lépést a Salamancával - amely mindössze kétszer botlott eddig, és novemberben 69-60-ra nyert a Lauber Dezső Csarnokban -, majd a lendületbe jövő hazaiak 11 ponttal elhúztak.

A második negyedben Füzy Ákos alakulata Allie Quigley vezetésével egy pontra felzárkózott (30-29), ám a túloldalon a Sopronban is megfordult Olekszandra Gorbunova szenzációsan dobott. A félidőben már 44-33 volt az állás.A nagyszünetet követően a legutóbb ezüstérmes házigazdák 3 és fél percig nem találtak a gyűrűbe, a baranyaiak pedig 5 pontot hoztak rajtuk ezalatt.

Az 59-45-ről rajtoló zárószakasz már nem hozott újabb fordulatot - bár 5 pontos hátránynál még megcsillant a remény -, a Salamanca magabiztosan nyert, míg a pécsiek 2/6-os győzelmi mutatóval nehéz helyzetbe kerültek. A pécsiek január 14-én a horvát Gospicot fogadják.