Vendel
19 °C

Fölényesen nyert a Győr a női Európa Kupában

2010.01.07. 21:12 Módosítva: 2010-01-07 21:15:46

A Győr csapata fölényesen, 14 ponttal győzött csütörtökön a litván Lemmikainen otthonában, így komoly előnyt szerzett a jövő heti, hazai visszavágóra a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjébe kerüléséért zajló párharcban.

Női Európa Kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés:
Lemmikainen (litván) - Seat Lami-Véd Győr 60-74 (15-14, 21-15, 10-20, 14-25)

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Győrben.

A sorozat csoportkörében remekül teljesítő magyar csapat az első félidőben még nem igazán találta a ritmust. A csupán csoportharmadikként továbbjutott, hat meccsen mindössze két győzelmet szerzett vendéglátók az első tíz perc után egy ponttal vezettek, majd a második negyedben is jól kosárlabdáztak, s a szakasz hajrájában mutatott eredményes játékuk következtében a nagy szünetre biztosnak mondható előnnyel vonulhattak (36-29).

A fordulás után változtatott a Győr, jobban védekezett, s hathatósabban támadott, amivel ledolgozta a hátrányát, s a negyedik játékrész előtt már a vezetést is átvette (46-49). Az utolsó tíz percben is a vendégek akarata érvényesült, akik ezzel szinte már a továbbjutás kérdését is eldöntötték.