41 pontos vereségel búcsúzott a Győr az Ek-tól

2010.02.04. 19:46 Módosítva: 2010.02.04. 19:52

Befejezte szereplését a Győr a női kosárlabda Európa Kupában, miután a nyolcaddöntő csütörtöki visszavágóján 41 ponttal kikapott a vendég orosz Dinamo Kurszktól, így kettős vereséggel búcsúzott.

Európa Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Seat Lami-Véd Győr - Dinamo Kurszk (orosz) 44-85 (9-29, 11-19, 10-13, 14-24)
A magyar csapat legjobb dobói: Radunovic 8, Horváth 7, Vida 7

A 85-56-ra elvesztett első mérkőzés nem hagyott kétséget afelől, hogy a bombaerős orosz bajnokság harmadik helyezettje egy szinttel feljebb van. A visszavágó ennek megfelelően nyomasztó kurszki fölénnyel kezdődött, 2-2-ről 2-14 lett, sőt, Tapodi Péter együttese csak kilenc pontig jutott a nyitónegyedben. A világbajnoki bronzérmes, tavaly a Salamancával Euroliga-második amerikai Michelle Snow remeklésével a félidőben már 20-48 volt az állás.

Térfélcsere után sikerült stabilizálni a különbséget, az utolsó felvonásban csaknem három percig nem talált a gyűrűbe a Győr, de ennek már nem volt jelentősége, az orosz elitalakulat könnyed győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe.

Tapodi Péter vezetőedző: "Ez a menetelés nekünk még sok. Vannak sérültjeink, de reálisan kell értékelni a helyzetet, ellenfelünk sok millió euróból gazdálkodik, és minden bizonnyal bejut majd az EK-döntőbe. Dolgozunk tovább, mert az NB I-ben még nagy feladatok várnak ránk."