Újra kikapott a női kosárválogatott Eb-selejtezőn

2010.08.05. 19:20

Vereséggel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a magyar női kosárlabda-válogatott, miután második mérkőzésén kikapott csütörtökön Bulgáriában, így továbbra is nyeretlenül áll.

A hétfőn, Miskolcon a montenegróiakkal szemben 76-65-re alulmaradt magyarok jól kezdtek a nyitókör során Törökországban  vereséget szenvedett bolgárok vendégeként. Székely Norbert tanítványai Krivacsevics és Szlimák vezetésével megnyerték az első negyedet, és bár a kapitány Fegyverneky - aki három napja 21 pontot szórt - csak a 18. percben talált be először, a nagyszünetben 32-28 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek hamarosan utolérték riválisukat (36-36), ám a kosárszegény harmadik szakasz végén 44-43 állt az eredményjelzőn, és a túloldalon az amerikai születésű Hodges már 13 pontnál tartott.

A zárófelvonás sem hozott pontesőt, a magyarok eleinte szorosan tapadtak a hibátlanul büntetőző házigazdákra, akik azonban később Hodges révén fokozatosan elhúztak, ráadásul a 10 pontig és 10 lepattanóig jutott Horti kipontozódott. Az utolsó perc már 58-53-ról indult, és bár a magyarok szereztek még négy pontot, mégis simán kikaptak a jól hajrázó bolgároktól.

Eredmény, C csoport, 2. forduló:
Bulgária-Magyarország 68-57 (16-17, 16-11, 12-15, 24-14)
Legjobb dobók: Hodges 27, Zlatanova 17, illetve Fegyverneky 14, Krivacsevics 11, Horti 10

A csoport másik mérkőzésén:
Finnország-Törökország 60-74

Az állás: 1. Törökország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Bulgária 3/2, 3. Montenegró 2/1 4. Magyarország 2/2 5. Finnország 1/1