Kassán is nagyon elverték a pécsi kosarasokat

2010.11.17. 20:23

A Pécs 2010 simán kikapott szerdán a szlovák Kosice vendégeként a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

Eredmény, 4. forduló, B csoport:
Kosice (szlovák)-Pécs 2010 75-57 (23-22, 17-14, 11-13, 24-8)
a magyar csapat legjobb dobói: Quigley 14, Fegyverneky 13

A technikai problémák miatt kis késéssel kezdődő mérkőzésen az 1/2-es mérleggel érkező pécsiek 4-0 - és egy gyors időkérés - után Iványi és Quigley révén fordítottak, ám a 2/1-es mutatóval álló kassai csapat hamar visszavette a kezdeményezést. A magyar bajnok - amelyben Fegyverneky is feljavult - a folytatásban is állta a sarat, a félidőben 40-36 volt az állás.
Fordulás után Zeljko Djokic együttese öt és fél perc alatt csupán 2 pontot hozott össze, de szerencsére a szlovákok sem remekeltek, így 47-47-nél ismét döntetlenre állt a meccs. Az 51-49-ről rajtoló zárónegyedben két baranyai pontra 11 érkezett, ezzel eldőlt a találkozó: az előző szezonban negyeddöntős Kosice könnyedén "behúzta" a hazai győzelmet.
Az 1/3-as mérlegnél tartó pécsiek jövő csütörtökön az olasz Tarantóhoz látogatnak.