Bravúros szolnoki kosársiker

2010.12.01. 08:52

A Szolnok nagy hajrával 70-69-re nyert kedden, hazai közönség előtt a francia Gravelines Dunkerque együttese ellen a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában, ezzel második győzelmét aratta a sorozatban. A nyitókörben Szentpéterváron 88-70-re alulmaradó, majd a második fordulóban az ugyancsak orosz Novgorodot hazai pályán 86-82-re legyőző szolnokiak a kiegyenlített első negyedet követően a második szakaszban 24-18-ra megléptek, a nagyszünet előtti percekben viszont elvesztették előnyüket, így 35-35-ös döntetlennel vonultak az öltözőkbe a csapatok.

A harmadik tíz percben a franciák nyolcpontos előnyre tettek szert, úgy tűnt, már kézben tartják a mérkőzést, a szolnokiak azonban az 53-61-ről induló negyedik negyedben - amelyben három és fél percig egyetlen kosár sem esett - 10-0-s rohammal fordítottak. Az utolsó három perc kiélezett küzdelmet hozott, melyben 68-69-nél, 8 mp-cel a vége előtt Báder Márton két büntetővel fordított. A Szolnok egy hét múlva a Szpartak Szantpetyerszburgot fogadják.

Eredmény, A csoport, 3. forduló: Szolnoki Olaj-Gravelines Dunkerque (francia) 70-69 (16-15, 19-20, 18-26, 17-8)

A magyar csapat legjobb dobói: Clark 17, Trotter 12, Báder 11, Horváth 11. A csoport állása: 1. Szpartak Szantpetyerszburg 6 pont, 2. Szolnoki Olaj 5, 3. Gravelines Dunkerque 4, 4. Nyizsnij Novgorod 3