Nem tud nyerni a New York Knicks

2011.03.27. 08:52 Módosítva: 2011.03.27. 08:52

Egyre közelebb a keleti nyolcadik helyhez a Charlotte Bobcats az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban, az NBA-ben, miután szombaton a New Yorkot is le tudta győzni, már csak egy győzelem a hátránya a Detroitban vereséget szenvedő Indiana mögött. Boris Diaw szerzett húsz pontot a Bobcatsben, a másik oldalon Carmelo Anthony hiába dobott 36 pontot, csapata sorozatban hatodszor is kikapott, az utolsó tíz meccsből csak egyet tudott megnyerni. Nem lett jobb a Knicks Anthonyval és Chauncey Billupsszal, amióta a két játékos érkezett, 7-12 a New York mérlege.

Keletről már öt csapat jutott a playoffba, szombaton ez az Atlantának sikerült, miután legyőzte a New Jerseyt. Al Horford 22 pontot és 12 lepattanót hozott össze. A Detroit verte az Indianát, de ezzel is messze maradt a nyolcadik helytől, három vereség után először nyert a Pistons, Richard Hamilton 23 pontot dobott. Milwaukee-ban győzött a Chicago, Derrick Rose 30 ponttal zárt, a Bulls – amely egyre nagyobb fölénnyel vezet Keleten – az utolsó három percet egy 12-0-s rohanással zárta.

A Dallas a szezon mind a négy meccsén legyőzte a Utah Jazzt. Két, már kiesett csapat összecsapásán a Los Angeles Clippers megverte a Toronto, amely sorozatban negyedszer kapott ki. Blake Griffin 22 ponttal és 16 lepattanóval zárt. A Clippers úgy tudott nyerni, hogy 2008. január 15-e után először játszott olyan meccset, amikor egyetlen hárompontos kosarat sem tudott dobni.