Egy győzelemre a Szolnok a bajnoki döntőtől

2012.05.07. 21:33

A címvédő Szolnoki Olaj hazai környezetben magabiztosan nyert hétfőn az Albacomp ellen a férfi kosárlabda NB I elődöntős párharcának 2. mérkőzésén, így már csak egy sikerre van a fináléba kerüléstől.

Az Eurochallenge Kupában negyedik helyen zárt Tisza-parti alakulat az első negyedben nagyon megszórta riválisát, s bár a második 10 percet elveszítette, biztos előny birtokában vonulhatott a nagyszünetre. A harmadik negyedben aztán a hazaiak - az elsőhöz hasonlóan - ismét 11 ponttal dobtak többet, mint ellenfelük, s a 19 pontos különbség birtokában a zárónegyedben már nem kellett igazán megizzadniuk a sikerért, különösen úgy, hogy ebben a játékrészben az Albacomp mindössze 13 pontot tudott szerezni. A harmadik összecsapásra csütörtökön, Székesfehérváron kerül sor.

Elődöntő, 2. mérkőzés: Szolnoki Olaj - Albacomp-Fehérvár 100-74 (30-19, 22-25, 28-17, 20-13)
Legjobb dobók: Trotter 23, Horváth Á. 18, illetve el-Amin 26, Hollis 21. Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.

Fortress-Lami Véd Körmend - Falco-Szova KC Szombathely 67-57 (16-20, 14-7, 18-17, 19-13)
Legjobb dobók: Bell 20, Ferencz 15, illetve Timberlakem, Szabó Z. 14-14. Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.