Egy meccsre az NBA-győzelemtől a Miami

2012.06.20. 08:33
A Miami Heat hazai pályán ismét legyőzte az Oklahoma City Thundert az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság négy sikerig tartó nagydöntőjének 4. mérkőzésén, ezzel 3-1-re vezet, és már csak egy győzelemre van második bajnoki címétől.

A döntő első két mérkőzéséhez hasonlóan az Oklahoma City kezdett jobban, Russell Westbrook kosaraival 17 ponttal elhúzott a (2006 után) második bajnoki címére hajtó Miamitól. Az idény legjobbjává választott LeBron James vezette Heat a második negyedben felzárkózott, főként a meglepetésember Mario Chalmers pontjaival, miközben a derekára eső Dwyane Wade egy időre elhagyta a pályát. A nagyszünetben 46-49 volt az állás.

Térfélcsere után az OKC - amely egyetlen aranygyűrűjét még Seattle SuperSonics néven szerezte 1979-ben - leadta előnyét, mivel Westbrook és Kevin Durant mellett a többiek alig szereztek kosarat. Öt perccel a vége előtt még döntetlen volt (90-90), a hajrá viszont a tavaly döntős floridaiaké lett, akik már 10-2-es hazai mérleggel állnak a rájátszásban. A Heat 26-ból 10, a Thunder azonban csak 16-ból három triplát értékesített.

Folytatás magyar idő szerint pénteken hajnalban, ugyancsak Miamiban.

Amióta az NBA-ben 1985-ben bevezették a döntős meccsek 2-3-2-es helyszínsorrendjét, az 1-3-as hátrányban lévő csapatok még a hatodik mérkőzést sem tudták kicsikarni.