Hanga 12 pontja ellenére kikapott a Manresa

2013.01.13. 22:35

Hanga Ádám 12 pontot dobott a spanyol kosárlabda-bajnokság legutóbbi fordulójában, de kiváló teljesítménye is kevés volt ahhoz, hogy csapata, a Manresa győzzön. A meccset az euroligás Caja Laboral nyerte 101-95-re hosszabbítás után. A sereghajtó házigazdák a magyar légiós kosarával mentettek a rendes játékidő végén döntetlenre (83-83).

"Ez a meccs is remekül mutatja az eddigi teljesítményünket: küzdünk, harcolunk, de a végén mégsem sikerül" - összegzett az MTI-nek Hanga, aki a pályán töltött 35 perc alatt hat lepattanót is szerzett, és három gólpasszt adott. Borzasztóan szomorú, mert értékes skalpot szerezhettek volna, de társaival együtt dolgoznak és harcolnak tovább. "Egyben gratulálok Lóránt Petinek a mai teljesítményéhez!" - mondta Hanga

Az ugyancsak válogatott Lóránt Péter csapata, az olasz bajnokságban szereplő Virtus Roma hosszabbítás után 86-84-re nyert Montegranaróban, a magyar kosaras egyéni szezoncsúcsot ért el 15 ponttal, emellett hat lepattanót is szedett.