Chris Paul az utolsó pillanatban döntött

2013.04.23. 10:15

Drámaian alakult a Los Angeles Clippers–Memphis találkozó az NBA rájátszásának nyugati negyeddöntőjében, amelyet végül Chris Paul utolsó tizedmásodpercben szerzett kosara döntött el, a Clippers így 2-0-ra vezet.

A nagyszünetben még a Memphis vezetett, aztán simának tűnt a vége, az utolsó negyedben, hét perccel a vége előtt már kilenccel ment a Clippers, de a Grizzlies 1:37-tel a vége előtt, 89-89-nél érte utol a kaliforniaiakat.

A Clippersben Chris Paul 24, Blake Griffin 21 pontig jutott, a Memphisben Mike Conley 28 pontot szerzett, Tony Allen 16 pontja mellett 10 lepattanót szedett. A Clippers – az alapszakasz utolsó hét győzelmét is ideszámolva – sorozatban kilencedik meccsén tudott nyerni. A Los Angeles-i klub fennállása során eddig kétszer vezetett 2-0-ra a rájátszás első két meccse után, legutóbb 2006-ban történt ilyen, akkor a Denvert végül az ötödik meccsen intézték el.

A Chicago, főleg a harmadik negyedben mutatott játékával nyolc ponttal nyert a Brooklyn otthonában, ezzel kiegyenlítette a párharcot. Nem is a Bulls 22 szerzett pontja dominált, inkább az, hogy 11 pontot tartotta a Netst, a Chicagóban a Deng, Boozer, Noah trió 24 védekező lepattanót szedett össze.

A Nets harmadik harmadban szerzett 11 pontjánál kevesebb még sosem volt a franchise történetében. Brook Lopez 27, Joe Johnson 17 pontig jutott, de Lopez lövésstatisztikája így is csapnivaló volt, a kétpontosokat 35 százalékosan szórta, a triplákból pedig 21 kísérletből csak négy ment be.

Eredmények

Keleti főcsoport, negyeddöntő: Brooklyn Nets–Chicago Bulls 82–90 (17-20, 29-27, 11-22, 25-21). A párharc állása: 1–1

Nyugati főcsoport, negyeddöntő: Los Angeles Clippers–Memphis Grizzlies 93–91 (26-28, 24-18, 25-27, 18-20). A párharc állása: 2–0 a Los Angeles Clippers javára.

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.