Robinson és Durant már Jordan nyomában

2013.04.28. 12:15

A Chicago Bulls hazai pályán, fantasztikus meccsen, háromszori hosszabbítás után 142-134-re legyőzte a Brooklyn Nets-t, így már 3-1-re vezet az NBA rájátszásának első fordulójában. A találkozó egyik hőse Nate Robinson volt, aki 34 pontjából 23-at a negyedik negyedben szerzett, így a Bulls 14 pontos hátrányt dolgozott le, és mentette hosszabbításra a meccset. Három perccel a negyedik negyed vége előtt még 109-95-re a Brooklyn vezetett, Robinson egymás után 12 pontot szerzett, majd Boozer duplájával érte utol a Bulls a Nets-t, 55 másodperccel a vége előtt. A Chicagóban cserejátékos még sosem szerzett annyi kosarat a rájátszásban, mint Robinson ezen a meccsen. Ráadásul 23, egy negyedben dobott kosaránál többre csak Michael Jordan volt képes a klub történetében.

Robinson és Durant Michael Jordan nyomában

A Brooklyn 45 büntetőt dobhatott, de ebből csak 29 ment be, a Chicagónak 29 ilyen lehetősége volt.  A Chicago playoff meccsen 1992 óta nem dobott ennyi kosarat. A Brooklynnak innen már nehéz lesz felállni. Az NBA történetében eddig három csapat volt, amely 1-3-ról, a negyeddöntőben fordítani tudott volna.

Már a nagyszünetben is 24 ponttal vezetett az Atlanta, a végén nagyon simán nyert, így szépített az Indiana elleni párharcban. Al Horford 26 pontot szerzett és 16 lepattanót – ebből tíz védekezőt – szedett össze. A Hawks eddig zsinórban 12 meccset nyert otthon az Indianával szemben, 2006-ban kapott legutóbb saját közönsége előtt.

Remek első negyed után esett vissza a Memphis, aztán az utolsó harmadot 17 ponttal hozta, így kiegyenlítette a Los Angeles Clippers elleni párharcot. A Grizzliesben Zack Randolph és Marc Gasol is 24-24 pontot szerzett, a spanyol 13 lepattanót is gyűjtött, Mike Conley pedig 13 asszisztot jegyzett. A Memphis ekkora különbséggel még sosem nyert meccset a rájátszásban. És még egy fontos statisztikai mutató a Grizzlies sikere mellett, amikor a csapat 100, vagy annál több pontot szerzett, 25 meccsből 24-et megnyert.

Borzasztó első negyedbeli produkciójával meg is pecsételődött a Houston sorsa, az Oklahoma Citynek már csak egy győzelem kell a továbbjutáshoz. A vendégeknél Kevin Durant nagyon megszórta magát, 41 pontig jutott, emellett 14 lepattanót szerzett, amelyből 13-at a saját palánkja alatt, playoffban ennyi pontot még sosem dobott. És még egy nagyszerű rekord fűződik Durant nevéhez, az elmúlt 29 playoff meccs mindegyikén legalább 21 pontot dobott, amire eddig csak két kosaras volt képes az NBA-ben: Kareem Abdul-Jabbar és Michael Jordan. A Thunder ráadásul Russel Westbrook nélkül hozta ezt a meccset. A hazaiaknál James Harden 30 pontig jutott, Francisco Garcia pedig a padról beszállva 18-ig.

Főcsoport negyeddöntő

Keleti főcsoport

4. mérkőzés: Chicago Bulls-Brooklyn Nets 142-134 (25-26, 33-29, 18-29, 35-27, 10-10, 6-6, 15-7). Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Chicago javára.

3. mérkőzés: Atlanta Hawks-Indiana Pacers 90-69 (27-14, 27-16, 21-19, 15-20). Az állás: 2-1 az Indiana javára

Nyugati főcsoport

4. mérkőzés: Memphis Grizzlies-Los Angeles Clippers 104-83 (33-25, 13-22, 25-20, 33-16). Az állás: 2-2

3. mérkőzés: Houston Rockets-Oklahoma City Thunder 101-104 (19-39, 30-27, 27-14, 25-24). Az állás: 3-0 Oklahoma City javára.