Egy győzelemre az NBA-döntőtől a Miami

2013.05.31. 08:20

A címvédő Miami hazai pályán magabiztosan, 90-79-re nyert az Indiana Pacers ellen, így 3-2-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcában az észak-amerikai kosárlabdaliga keleti döntőjében.

A Heat a harmadik negyedben döntötte el a mérkőzést, ezt a szakaszt 30-13-ra nyerték, LeBron James 16 pontot vállalt. A négyszer a liga legértékesebb játékosának (MVP) választott James végül 30 ponttal, nyolc lepattanóval és hat gólpasszal zárt.

A párharc győztese a nyugati bajnok San Antonio Spurs együttesével találkozik a nagydöntőben.

Eredmény:
Keleti főcsoport, döntő, 5. mérkőzés:
Miami Heat-Indiana Pacers 90-79
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása 3-2 a Miami javára. A következő találkozó magyar idő szerint vasárnap hajnalban lesz Indianapolisban.