Megint Pécs a magyar női kosárbajnok

2014.05.02. 20:49

A PINKK Pécsi 424 csapata nyerte az aranyérmet a női kosárlabda NB I-ben, miután a döntős sorozat pénteki, ötödik mérkőzésén vendégként 12 ponttal legyőzte a PEAC-Pécst.

A sorozat első négy mérkőzésén mindig a hazai csapat nyert, az utolsó meccsen azonban változott minden. A Magyar Kupa-győztes PEAC-Pécs saját közönsége előtt ugyan hétpontos előnyre tett szert az első negyedben, de a mérkőzés feléig fordított az otthoni meccseit Komlón játszó PINKK, amely a döntetlennel zárult harmadik szakasz után a negyedikben többször is elhúzott hat-nyolc ponttal. A hajrában aztán már taktikusan őrizte előnyét az egyre jobban elbizonytalanodó PEAC-Péccsel szemben, így végül simán győzött.

Iványi Dalma, a PINKK Pécs visszavonuló csapatkapitánya tizedik bajnoki címét gyűjtötte be. Profi pályafutása során a tíz bajnoki elsőség mellett nyolc kupadiadalt is begyűjtött.

Döntő, 5. mérkőzés: PEAC-Pécs - PINKK Pécsi 424 42-54 (18-11, 5-14, 9-9, 10-20)

Legjobb dobók: Reid 19, illetve Kennedy 15, Holt 13

A párharc végeredménye: 3-2 a PINKK Pécsi 424 javára.