Nyert a kosárválogatott, még elérheti a vb-t

2018.12.02. 18:50

A magyar férfi kosárlabda-válogatott hosszabbítás után 91-86-ra legyőzte Hollandiát a világbajnoki selejtezősorozat második szakaszának negyedik fordulójában a budapesti Tüskecsarnokban, ezzel életben tartotta kijutási esélyeit.

A csoport utolsó helyén álló hollandok az első negyedben fölényben voltak, de a második negyedben Vojvoda Dávid 11 pontjával fordított a magyar válogatott, ami 34-29-re vezetett a félidőben.

Váradi Benedek (b), Rosco Allen (j) és a holland Worthy de Jong (k) a férfi kosárlabda világbajnoki selejtezősorozat J csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen

A hollandok egy 11-5-ös futással kezdtek, így átvették a vezetést, de az utolsó negyed már újra magyar előnnyel indult. A hárompontos különbség 11-re is nőtt, de Hollandia jól hajrázott, Yannick Franke triplájával hosszabbításra mentette a meccset.

A hosszabbításban Vojvoda és Benke Szilárd uralta a pályát, így meglett az ötpontos hazai siker.

Az 5/5-ös győzelmi mérleggel álló magyarok február végén Olaszországban folytatják szereplésüket.

Eredmény:
 J csoport, 4. forduló:
Magyarország-Hollandia 91-86 (12-15, 22-14, 22-24, 22-25, 13-8) - hosszabbítás után
A magyar pontszerzők: Vojvoda 22, Benke 21, Govens 15, Eilingsfeld 11, Allen 9, Perl 6, Keller 5, Váradi 2