Curry hatalmas triplarekordjával indult az NBA-rájátszás

2019.04.14. 07:46

Négy mérkőzéssel indult szombat este az NBA rájátszása: a Golden State Warriors magabiztosan nyert a Los Angeles Clippers ellen (121-104), a Brooklyn Nets idegenbeli győzelemmel kezdte a Philadelphia 76ers elleni párharcot (111-102), szintén idegenben nyert az Orlando Magic a Toronto Raptors ellen (104-101), amit nagyon szoros végjátékban vert, és ugyancsak idegenben győzött a San Antonio Spurs, ami a Denver Nuggetset verte (101-96).

A négy meccs kapáshoz hoztt is két nagy rekordot. Stephen Curry a negyedik negyedben szerzett egyik hárompontosával csúcsot döntött, és már övé az NBA-rájátszásban szerzett legtöbb tripla, a 385 hárompontossal álló Ray Allent előzte, ráadásul Currynek 91 meccs kellett a csúcsdöntéshez, míg Allen 171 meccsen dobta 385 tripláját. Currynek 7 tripla kellett, hogy beérje Allent, végül nyolccal zárt, összesen 38 pontja, 15 lepattanója és 7 asszisztja volt a Clippers elleni meccsen, nagyon bepörgött.

A Nuggets legyőzésével a Spurs vezetőedzője, Gregg Popovich lett az NBA történetének legtöbb győzelmét szerző edzője, ez volt a 70 éves edző 1413. sikere az alapszakaszban és a rájátszásban együtt, Lanny Wilkenst előzte.

A Toronto Raptors a tavalyi szezon után úgy rúgta ki Dwane Casey vezetőedzőt, hogy az év edzőjének választották őt – a bűne az volt, hogy a remek alapszakasz-teljesítmény után gyorsan kiestek a rájátszásból. A helyére érkező Nick Nurse-szel a második helyen jutottak ugyan a playoffba, de megint gyötrelmes vereséggel kezdtek, úgyhogy lehet, hogy minden igyekezet ellenére sem sikerül megszakítani a rossz sorozatot.