Birkózómeccs lett az NBA-mérkőzésből

2021-11-12T043426Z 679926793 MT1USATODAY17144025 RTRMADP 3 NBA-I
2021.11.12. 12:37
A Los Angeles Clippers három ponttal jobbnak bizonyult a vendég Miami Heatnél, amivel sorozatban hatodik győzelmét aratta az észak-amerikai profi kosárlabda-ligában (NBA).

A hazaiaknál Paul George 27, Reggie Jackson pedig 22 pontot szerzett, de Eric Bledsoe is átlépte a húszpontos határt, míg Ivica Zubac dupla-duplával, 18 ponttal és 11 lepattanóval vette ki a részét a sikerből. A másik oldalon Bam Adebayo volt a húzóember, de az egyéni idénycsúcsot jelentő 30 pontja és 11 lepattanója nem volt elegendő a Heatnek a győzelemhez. A Miamiban Kyle Lowry 25 pontjából 22-t a negyedik negyedben dobott, Tyler Herro pedig úgy jegyzett 23 pontot, hogy mind a hat hárompontos kísérletét elhibázta. A Heat sorozatban harmadszor veszített, sőt, legutóbbi öt meccsén ez már a negyedik veresége volt.

A nap másik két találkozóján vendégsiker született: a Toronto a Philadelphia, az Indiana pedig a Utah Jazz otthonában nyert.

Philadelphiában Fred VanVleet hat sikeres hárompontos kísérlettel, s összesen 32 ponttal segítette a Torontót, melyben Gary Trent Jr. és OG Anunoby egyformán 20-20 pontot dobott. A mezőny legeredményesebb játékosa viszont a vendéglátóktól került ki, Tyrese Maxey ugyanis 33 pontot szerzett. A Philadelphia egymás után harmadszor kapott ki, míg a Raptors sorozatban három elveszített meccs után diadalmaskodott ismét.

Az Indianát az egyéni idénycsúcsot jelentő 30 pontot és kilenc lepattanót jegyző Malcolm Brogdon vezette sikerre Salt Lake Cityben, ahol a házigazda Utah részéről csak Donovan Mitchell dobott 20 pontnál többet, 26-ot. A Jazz a mostani szezonban először kapott ki saját közönsége előtt, a Pacersnek pedig ez volt az idénybeli második győzelme idegenben. A mérkőzés vége előtt négy perccel Rudy Gobert és Myles Turner egy elrontott ziccer után a földön kötöttek ki, majd egymásnak estek. A harcba Joe Ingles és Donovan Mitchell is beszállt, végül mind a négy játékost kiállították.