Lévai Zoltán bronzérmes a junior birkózó-vb-n

2015.08.12. 10:58

Lévai Zoltán bronzérmet nyert a brazíliai Salvador de Bahiában zajló junior birkózó-világbajnokságon, írta az Index.

A kötöttfogásúak 74 kilogrammos kategóriájában szereplő magyar versenyző a magyar szövetség Facebook-oldala szerint első mérkőzését óriási csatában elveszítette egy grúz riválissal szemben, aki azonban meg sem állt a döntőig - majd az aranyéremig -, így vigaszágra vitte a magyart.

Lévai a folytatásban előbb iráni birkózót győzött le 3-1-re, majd egy azerit 8-1-re. A harmadik helyért rendezett összecsapáson aztán a japán Jakibu ellen is diadalmaskodott, méghozzá 3-2-re, így felállhatott a dobogó alsó fokára, akárcsak a tavalyi világbajnokságon.

A vb első napján a 96 kilóban érdekelt Török Zsolt is közel volt az éremhez, egészen az elődöntőig menetelt, ott azonban veszített, majd a bronzmeccsen is alulmaradt, s az ötödik helyen végzett.