Talmácsi Gábor Moto GP-pontot szerzett

2009.07.19. 13:43 Módosítva: 2009.07.19. 14:46
A Német Nagydíjon a 16. helyről rajtolhatott Talmácsi Gábor a Moto GP-mezőnyében és a bukásokat kihasználva végül utolsóként, de pontszerző tizenötödikként ért célba a Sachsenringen.

Negyedik Moto GP-futamán vett részt Talmácsi Gábor a németországi Sachsenringen. Az esős időmérő edzésen jól ment, a 16. rajthelyet szerezte meg, esélyt kapott rá, hogy vasárnap megszerezze első pontját a sorozatban. A 125 köbcentisek között világbajnok magyar egyébként a kisebb kategóriban jó néhány csúcsot tart ezen a pályán.

Jól indult a futam Talmácsi számára, utolsó előttiként indult és már az első körben kiesett az élbolyban haladó De Puniet. De nemcsak mások hibáiból élt, előzött is, így már a 14. helyen haladt.

Az élen a világbajnoki címvédő Valentino Rossi haladt, majd az ausztrál Stoner egyre közelebb került hozzá, végül meg is előzte.

Talmácsi a 10. körben már utolsó, 16. volt, innen nem is tudott elmozdulni, de ezúttal neki kedvezett a szerencse és kitartó, higgadt versenyzése. Egyre jobban leszakadt az előtte haladókról, de versenyben volt.

Elöl Rossi a 16. körben vette vissza a vezetést Stonertől, aki harmadiknak esett vissza és innentől az olasz a spanyol Jorge Lorenzóval küzdött meg a győzelemért.

Időközben Talmácsit lekörözték, de ez sem zavarta meg, mert röviddel a vége előtt Andrea Dovizioso is kiállni kényszerült, így megszerezhette első Moto GP-pontját.

Rossit folyamatosan támadta Lorenzo, utóbbi többször az élre is ugrott. A világbajnok azonban sikeresen verte vissza riválisa látványos támadását az utolsó kanyarban és megnyerte a futamot.

Moto GP, Német Nagydíj, Sachsenring
1. Rossi, 2. Lorenzo, 3. Pedrosa, 4. Stoner, 5. De Angelis, 7. Melandri, 6. Elias, 8. Hayden, 9. Edwards, 10. Toseland, 11. Capirossi, 12. Canepa, 13. Vermeulen, 14. Kallio, 15. Talmácsi, kiesett: Dovizioso, De Puniet

A vb-pontverseny állása (17-ből 9 futam után): 1. Valentino Rossi 176 pont, 2. Jorge Lorenzo 162, 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 148..., 19. Talmácsi Gábor 1

A futam körről-körre:

1. kör: Rossi jött el az első helyen. Mögötte Pedrosa, De Puniet, Talmácsi az utolsó. A kör végén De Puniet bukott.

2. kör: A kör végén Rossi vezet, már Stoner a harmadik, Talmácsi a mezőny végén.

3. kör: Itt is, ott is, változatlan a helyzet.

4. kör: Talmácsi már a 14. helyen halad, Stoner a második.

5. kör: Pedrosa és Lorenzo küzdenek a harmadik helyért.

6. kör: A kör végén Stoner megelőzte Rossit és magabiztosan halad előtte.

7. kör: Talmácsi a 14., alaposan leszakadva a 13. Capirossitól.

8. kör: Talmácsi nem tudta tartani a mög9tte szorosan haladó Canepát és a 15. helyre esett vissza.

9. kör: Stoner, Rossi, Lorenzo a sorrend elöl.

10. kör: A magyar motoros visszaesett a 16. helyre, Vermeulen is megelőzte.

11. kör: Talmácsi leszakadni látszik az előtte haladókról.

12. kör: Az élen a helyzet változatlan, Rossi szorosan halad Stoner mögött.

13-14. kör: Nem történt nagy változás a pályán.

15. kör: Talmácsi pontszerzéséhez könnyen lehet, hogy most is mások hibája kell, mert 16. és az előtte haladó Vermeulent egy másodperccel követi.

16. kör: Valentino Rossi visszaelőzte Stonert, újra vezet, sőt, Lorenzo is beelőzte az ausztrált.

17. kör: Talmácsi már 5 másodperccel van leszakadva.

18. kör: Rossi kissé elhúzni látszik üldözőitől.

19. kör: Canepa, Vermeulen és Talmácsi is megkapta a körét az élen haladóktól.

20. kör: Rossi vezet, Talmácsi majdnem 2 másodperccel lassabb Vermeulennél.

21. kör: A teljes sorrend: Rossi, Lorenzo, Stoner, Pedrosa, De Angelis, Melandri, Elias, Dovizioso, Hayden, Edwards, Toseland, Capirossi, Kallio, Canepa, Vermeulen, Talmácsi.

22. kör: Rossi és Lorenzo nagyot küzd az első helyért, támadgat a yahamás spanyol.

23. kör: Talmácsi még mindig utolsó, 16., de úgy tűnik, most egy kicsit gyorsul.

24. kör: Durvulás az élen, Lorenzo 4 ezredre csak Rossitól.

25. kör: Lorenzónak sikerült az előzés is.

26. kör: Stoner csak a negyedik és lassul. Talmácsi kizárólag valaki bukásával szerezhet pontot, 17 másodperccel halad Vermeulen mögött.

27. kör: Rossi 173 ezreddel halad Lorenzo mögött.

28. kör: Rossi visszaelőzte a spanyolt, de képtelen lerázni.

29. kör: A két éllovas oda-visszan előzte egymást, a kör végén Rossi haladt az élen.

30. kör: Rossi végig tartotta az előnyét, azonban az utolsó kanyarban Lorenzo megérkezett rá, a célegyenesben azonban visszaverte a támadást, az olasz nyerte a futamot. Andrea Dovizioso kiesésével pedig Talmácsi Gábor is megkapta a maga esélyét és élt is vele, végül 15.-ként vagyis pontszerző helyen ért célba.