Lorenzo nyert Laguna Secában

2010.07.26. 08:38

A világbajnoki pontversenyben éllovas spanyol Jorge Lorenzo nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Amerikai Nagydíját vasárnap, Laguna Secában.

A Yamaha versenyzője mögött az ausztrál Casey Stoner ért célba a második helyen, míg a kilencszeres vb-győztes, címvédő olasz Valentino Rossi - aki két héttel ezelőtt az Olasz Nagydíj szabadedzésén súlyos sérüléseket szenvedett - harmadikként zárt. Lorenzo idei hatodik sikerével tovább növelte előnyét a pontversenyben.

MotoGP (32 kör, az össztáv 115,52 km): 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 43:54.873 perc (átlagsebesség: 157,833 km/h), 2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 3.517 mp hátrány, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 13.420 mp h

A vb állása 9 verseny után (még 9 van hátra): 1. Lorenzo 210 pont, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 138, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 115. A vb-sorozat következő versenye: Cseh Nagydíj, Brno, augusztus 15.