Talmácsi Gábor két év után újra dobogón

2010.09.19. 13:19
Hatalmas sikert ért el Talmácsi Gábor az Aragón Nagydíjon. A hetedik helyről indulva végül a harmadik helyen ért célba, két év után állhatott újra a dobogóra, jelentősen javított a vb-helyezésén. Ahogy egész hétvégén, Andrea Iannonét most sem tudta senki legyőzni.

Ötös bukással kezdődött a Moto2 futama, Talmácsi okosan elkerülte ezt, a belső íven jött el az első kanyarban és negyedik helyre jött fel.

Iannone vezetett. Három kör után Iannone jelentős előnyt szerzett, Simon, Corsi és Talmácsi követte az olaszt, Redding egy másodperc hátránnyal követte őket.

Öt kör után sem sokat változott a helyzet, Iannone körről-körre javította rekordjait, Talmácsi a negyedik helyen állt, de már elhúzott az öt követő bolytól. Alex De Angelis a hetedik körben, a nyolcadik helyről esett ki. Pasini, aki az első kanyarban bukott végül a tizedik körben adta fel.

Tíz körrel a vége előtt a folyamatosan Corsi mögött motorozó Talmácsi megpróbált támadni, de aztán visszabújt a negyedik helyre, a magyar pilóta előnye ekkor már négy másodperc volt az őt üldöző, ötödik Toni Elias előtt. Corsi aztán megelőzte Simont, így már Asparos haladt Talmácsi előtt.

Nyolc körrel a vége előtt Talmácsi szépen előzte Corsit, miközben Eliasék elkezdtek zárkózni. Ianonne nyolc másodperccel vezetett ekkor.

A verseny utolsó harmadában a magyar pilóta már a második helyet ostromolta. Elias pedig utolérte a negyedik Corsit. A második és a negyedik helyért is hatalmas csata folyt, miközben Elias folyamatosan közelített már Talmácsira.

Már csak három kör volt hátra a futamból, amikor Elias egyetlen másodpercre megközelítette Talmácsit, akinek mutatták, hogy menjen rá Simonra.

Andrea Ianonne elképesztően simán nyert, Talmácsi az utolsó métereken megpróbált rámenni Simonra, amennyire csak lehetett megközelítette, de megelőzni már nem tudta a tavalyi 125 köbcentis világbajnokot, aki 73 ezreddel lett a második.

Talmácsi Gábor ebben a szezonban először került a dobogóra. Erre már két évet kellett várni. Legutóbb 2008-ban, még Malajziában sikerült neki, akkor is harmadik lett.

"Végre sikerült nagyon jó beállításokat találnunk, ennek meg is lett az eredménye. Arra külön büszke vagyok, hogy csapattársammal, Iannonével közösen állhattunk fel a dobogóra. Dolgozunk tovább, remélem, a folytatás is hasonlóan sikeres lesz."

Az eredmény: 1. Andrea Iannone (olasz, Fimmco Speed Up) 40:33.264, 2. Julian Simon (spanyol, Mapfre Aspar) 40:39.467, 3. Talmácsi Gábor (magyar, Fimmco Speed Up) 40:39.540. A pontverseny állása 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Toni Elias (spanyol) 224 pont, 2. Simon 148, 3. Iannone 144,...6. TALMÁCSI 95

MotoGP (23 kör, 116,794 km): 1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 42:16.530 p., 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 42:21.678, 3. Nicky Hayden (amerikai, Ducati) 42:26.026. A pontverseny állása 13 futam után (még 5 van hátra): 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 284 pont, 2. Pedrosa 228, 3. Stoner 155

125 kcm (19 kör, 96,482 km): 1. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 38:14.248 p., 2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 38:14.298, 3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 38:23.708. A pontverseny állása 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Terol 208 pont, 2. Espargaro 202, 3. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 197