Michelisz az időmérőn a 12.

2014.05.03. 15:56

A túraautó-világbajnokság (WTCC) idei harmadik, magyarországi futamának szombati időmérő edzésén a Hungaroringen, Michelisz Norbert a 12. lett a Zengő Motorsport Honda Civicjével. Így a magyar sofőr a vasárnapi első és második futamon egyformán a 12. pozícióból rajtolhat, írja az MTI.

Az első három helyen a gyári Citroen csapat autói végeztek. A pole pozíció a címvédő francia Yvan Mulleré lett, másodikként az argentin José María López, harmadikként pedig a kilencszeres rali-világbajnok francia Sébastien Loeb végzett.

A három szakaszból álló időmérő első részéből a 20 közül az első 12 autóvezető jutott tovább, majd a második szakaszból az első öt került a harmadik etapba, amely a pole pozícióról döntött. A kvalifikáció első öt helyezettje egyébként vb-pontokat is kapott sorrendben 5, 4, 3, 2, 1-et.

Vasárnap az első versenyt 13.30-tól, a másodikat pedig 14.40-től rendezik meg. Mindkét futam állórajttal indul, a táv versenyenként 60 kilométer lesz majd.