98 futam, első győzelem, Rossit is legyőzte a brit a MotoGP-ben

2016.08.21. 15:32

A brit Cal Crutchlow pályafutása 98. futamán az első győzelmét szerezte meg a MotoGP géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Cseh Nagydíján.

A 30 éves versenyzőt, aki 2011 óta szerepel a legnagyobb kategóriában, senki nem tudta megelőzni a felszáradó pályán. Mögötte a MotoGP hétszeres vb-győztese, az olasz Valentino Rossi lett a második, míg az összetettben vezető spanyol Marc Márquez a harmadik. A címvédő spanyol Jorge Lorenzo egy kör hátránnyal a 17. helyen ért célba, írta az MTI.

Moto2-ben a német Jonas Folger pályafutása ötödik sikerét aratva győzött, a címvédő és a pontversenyben most is vezető francia Johann Zarco pedig 11. lett, s így csökkent az előnye az összetettben a most második Alex Rinsszel és a harmadik Sam Lowesszel szemben.

A Moto3-ban a brit John McPhee karrierje első sikerét érte el, míg a vb-éllovas dél-afrikai Brad Binder öt körrel a leintés előtt bukott és kiesett, de az összetettben így is az élen maradt.