Anand egyenlített a sakk-vb döntőjében

2010.04.25. 19:14
A címvédő indiai nyerte a második partit a bolgár Veszelin Topalov ellen, 1-1-re állnak a Szófiában zajló, 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntőben.

Az Aquaprofit Nagykanizsa csapatában tavaly bemutatkozott Anand vasárnap világossal a 43. lépésben győzött. Az első mérkőzésen szombaton Topalov simán nyert, így az állás két parti után 1-1.

Ha a 12 parti után 6-6 lenne az eredmény, négyjátszmás rapid (25-25 perc gondolkodási idővel) rájátszás következik, ha ekkor sem születik döntés, két villámparti (5-5 perc) jön. Szükség szerint öt villámpartis oda-visszavágót rendezhetnek, majd a hirtelen halál dönt, ahol sötétnek remielőnye van, tehát a döntetlen neki kedvez.

A párharc győztese 1,2 millió, vesztese 800 ezer eurót kap. Hétfőn szünnap, a harmadik partit kedden rendezik.