Sakk-vk: villámpartival jutott Polgár a legjobb nyolcba

2011.09.08. 16:23

Polgár Judit bejutott a legjobb nyolc közé az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló, kieséses rendszerű sakk Világkupán, miután a nyolcaddöntő csütörtöki rájátszásában jobbnak bizonyult a kubai Leinier Dominguez Pereznél.

Az első két, fejenként 25 perc gondolkodási idejű rapid parti egyformán a világos bábukat vezető játékos győzelmével zárult, és ugyanez volt a helyzet a folytatásban is, ahol már csak 10 perc volt a lépésekre. Következtek tehát a villámpartik, amelyek közül az első döntetlennel végződött, majd a másodikban a magyar nagymester sötéttel megszerezte a teljes pontot, így végül 4,5-3,5-re diadalmaskodott.

Polgár ellenfele az orosz Peter Szvidler lesz a pénteken kezdődő negyeddöntőben.

Polgár Judit - Leinier Dominguez Perez (kubai) 4,5-3,5 (0-1, 1-0, 1-0, 0-1, 1-0, 0-1, döntetlen, 1-0)

A torna első három helyezettje világbajnokjelölt lesz. A vk szeptember 20-ig tart. A magyarok közül már csak Polgár Judit van versenyben