Sífutó-vb: Papp Ildikó bejutott a 10 km-es döntőbe

2015.02.18. 14:44

A magyar nők közül Papp Ildikó szerepelt legjobban a faluni északisí-világbajnokság sífutó kvalifikációs futamában. A szabadstílusú öt kilométeren a hetedik lett.

A férfiaknál Kónya Ádám ment nagyot, a tíz kilométeres selejtezőben a harmadik helyet érte el.

A tíz kilométeres szabadstílusú versenyre kvalifikáló futamon négy magyar versenyző indult, a 43 fős mezőnyből tíz sífutó juthatott tovább

A magyarok közül Papp Ildikó futott a legjobban, a legjobbtól, a kínai Csunhszue Csitől 1 perc 39.1 másodpercet kapott, és ezzel a hetedik lett. Simon Ágnes a 14. (+2:25.5), Csúcs-Fenyvesi Laura a 15. (+2:33.0), Bertóti Regina a 19. (+2:24.2) lett.

A férfi kvalifikációs versenynek is négy magyar indulója volt, a 69 fős mezőnyből utolsó előttiként startoló Kónya Ádám futotta a legjobb időt. 31.4 másodpercet kapott a győztes Sztanimir Belomazevtől. Tagscherer Imre a 18. (+2:17.0), Lágler Kristóf a 28. (+2:50.0), Gond Balázs a 40. (+3:58.9) lett.

A nők döntője jövő héten kedden, a férfiaké szerdán lesz.