Czink nyolcaddöntős Birminghamben

2008.06.11. 19:25
Czink Melinda Birminghamben legyőzte a hetedik kiemelt fehérorosz Govorcovát. A bravúr után újabb bravúr kéne: a 12.-ként rangsorolt Katerina Bondarenko lesz a magyar teniszező ellenfele.

A fehérorosz Govorcova 88 hellyel áll a magyar előtt a világranglistán. Czinknek most először sikerült nyernie ilyen magasan rangsorolt versenyző ellen, amivel bejutott a 200 ezer dollár összdíjazású füves pályás tenisztorna nyolcaddöntőjébe.

A magyar az első felvonásban magabiztos volt, majd a második rövidítésében két szettlabdát hárítva diadalmaskodott, 1 óra 26 perc alatt.

Czink, aki szerencsés vesztesként jutott a selejtezőből a főtáblára, a 12. helyen rangsorolt ukrán Katerina Bondarenkoval találkozik a 16 között. Bondarenko az ausztrál Stosurt verte magabiztosan. Katerina a Bondarenko testvérpár fiatalabb tagja, jelenleg 69. a világranglistán.

Kétszer már nyert Czink ellen, 2001-ben és 2005-ben. idén 7 győzelme és 12 veresége van, főképp párosban szerepel kiválóan, nővérével, Aljonával.

Eredmény: Czink (magyar)-Govorcova (7., fehérorosz) 6:3, 7:6, K. Bondarenko (12., ukrán)-Stosur (ausztrál) 6:3, 6:2.