Szávay továbbjutott Bad Gasteinben

2008.07.16. 20:12
A magyar éljátékos 6:4, 6:2-re verte a selejtezős ukrán Viktorija Kutuzovát a Bad Gastein-i tenisztornán. Az első kiemelt Szávay következő ellenfele az osztrák Klaffner lesz.

A világranglistán 141. odesszai ellen még sosem játszott Szávay. Az egy hónap híján húszéves ukrán nem kis szerencsével került a főtáblára. Az utolsó körben a román Ungur elleni mérkőzését elveszítette, de mivel az olasz Sara Errani visszalépett, szerencsés vesztesként maradhatott.

Az ukránnak idén ez volt a 31. mérkőzése, 17 győzelmet aratott, 13-at elveszített. Idén ez a második WTA versenye, főleg ITF-tornákon gyűjtögette pontjait. Budapesten is elindult, de ahogy Szávay, úgy ő is kiesett az első körben. Volt már jobb is: 2005 novemberében a 76. helyen állt a világranglistán.

Az első szettben nem nagyon látszott, melyik versenyző van a legjobb húszban, és melyik százon túl. 2:1-nél Szávay elvette ellenfele adogatását, de ezt követően egyből el is vesztette. 5:3-nál brékelt megint, de sikertelenül szervált a szettért. Szerencsére összekapta magát, ismét hibára kényszeríttette az ukránt, 35 perc alatt megnyerte a játszmát.

A másodikban adogatógémjét hozta, elvehette volna Kutuzováét, de hiába voltak bréklabdái. Az ukrán is pontatlan volt, nyolc kettős hibáig jutott a mérkőzés e szakaszában. 3:2 után Szávay negyedszer is elvette Kutuzova adogatását, pillanatok alatt hozta a sajátját, 5:2-nél az ukrán következhetett. A magyar a tizedik brékpontjából az ötödiket megnyerte, ezzel behúzta a meccset is.

Az összesen 120 pontból Szávay 69-et nyert, 5 ásza mellett hatszor vétett kettős hibát. A magyar játékos következő ellenfele a szabadkártyás, jelenleg világranglista-320. osztrák Melanie Klaffner lesz

Gastein Ladies, Bad Gastein (a pénzdíj 175 ezer euró).

1. forduló: Szávay (1., magyar)-Kutuzova (ukrán) 6:4, 6:2, Grönefeld (német)-Vakulenko (ukrán) 6:1, 6:1, Meusburger (osztrák)-Cohen-Aloro (francia) 7:5, 6:2, Sprem (horvát)-Dusevina (8., orosz) 6:3, 6:4, Hladikova (cseh)-Llagostera Vives (spanyol) 3:6, 7:6, 7:5, Koritceva (ukrán)-Obziler (izraeli) 6:2, 6:1, Wozniacki (3., dán)-Szu-Vej Hszie (tajvani) 6:1, 6:1, Bacsinszky (5., svájci)-Ungur (román) 6:3, 3:6, 6:3, Hradecka (cseh)-Cseng Szuaj (kínai) 6:3, 6:0, Mayr (osztrák)-Müller (német) 6:3, 6:3, De Los Rios (paraguayi)-Cornet (2., francia) 2:6, 6:2, 3:2, Cornet sérülés miatt feladta.