Alig maradt kiemelt Torontóban

2008.07.26. 11:10
Két-két kiemelt maradt a torontói férfi, illetve a Los Angeles-i női torna elődöntőjében, áadásul egymás ellen játszanak a döntőbe jutásért. A férfiaknál Djokovics a nap vesztese, a remek keménypályás játékos nem bírt a skót Murray-vel. A kaliforniai városban Jankovics-Szafina meccset rendeznek majd.

Nem jutott be az elődöntőbe a címvédő Novak Djokovics a 2,615 millió dollár összdíjazású keménypályás torontói férfi tenisztornán, a Mestersorozat hatodik állomásán. A harmadik helyen kiemelt szerb játékost a nyolcadikként rangsorolt brit Andy Murray búcsúztatta. Ezzel Federer után a torna harmadik kiemeltje is kiesett.

Nadal az első szettben még szoros meccset játszott a francia Gasquet-val, amit el is veszített, majd könnyedén nyerte a következő két játszmát és elődöntős, ahol a Djokovicsot verő Murray-vel játszik.

Gilles Simon megállította az ezúttal is sok hibával játszó Marin Cilic menetelését. A horvát még megnyerte az első szettet, de a francia fordítani tudott. Simont nézve néha az az ember érzése, hogy a játékos pillanatokon belül összeesik a fáradságtól, aztán olyan ritmusváltásokra képes, melyek rendre megzavarják ellenfelét. James Blake sem jutott az elődöntőbe, a német Kiefer győzte őt le, így Simon Kieferrel játszik a döntőért.

ATP Masters Series

Rogers Cup, Toronto (a pénzdíj 2 615 000 dollár). Férfi egyes, Negyeddöntő: Simon (francia)-Cilic (horvát) 3:6, 6:2, 6:3, Nadal (2., spanyol)-Gasquet (10., francia) 6:7, 6:2, 6:1, Murray (8., birt)-Djokovics (3., szerb) 63, 7:6, Kiefer (német)-Blake (7., amerikai) 6:1, 6:2.

A harmadik fordulóban Czink Melindát búcsúztató Jelena Jankovics a negyeddöntőt is megnyerte a 600 ezer dollár összdíjazású Los Angeles-i keménypályás női tenisztornán.

Az első helyen kiemelt, világranglista-második szerb játékosnak a kilencedikként rangsorolt orosz Nagyja Petrován keresztül vezetett az útja az elődöntőbe. Az elődöntőben: Jankovics-Szafina, Pennetta-Mattek mérkőzésekre kerül majd sor.

Jankovics és Szafina mellett két nem kiemelt jutott az elődöntőbe, ráadásul közülük az egyik döntőt fog majd játszani. Az olasz Flavia Pennetta a 21., míg az amerikai Bethanie Mattek az 59. helyen áll a világranglistán. Ez lesz az ötödik meccsük, eddig Pennetta vezet 3-1-re.

WTA-tornák

East West Bank Classic, Los Angeles (a pénzdíj 600 000 dollár). Női egyes, Negyeddöntő: Jankovics (1., szerb)-Petrova (9., orosz) 7:5, 6:4, Szafina (4., orosz)-Azarenka (8., fehérorosz) 6:3, 6:1, Pennetta (10., olasz)-Bammer (14., osztrák) 7:6, 3:6, 6:1, Mattek (amerikai)-Meng Jüan (kínai) 6:2, 7:5.

Banka Koper Slovenia Open, Portoroz (a pénzdíj 145 000 dollár). Női egyes, Negyeddöntő: Wozniacki (3., dán)-Dusevina (orosz) 6:0, 6:1, Errani (8., olasz)-Kirilenko (1., orosz) 6:1, 7:5, Medina Garrigues (4., spanyol)-Bovina (orosz) 6:3, 6:2, Görges (német)-Martic (horvát) 6:3, 4:6, 6:4.