A szerbek a bosnyákokat is megtámadták

2009.01.23. 14:29 Módosítva: 2009.01.23. 15:51

A férfiak versenyén megint botrányt okoztak a szurkolók az Australian Openen, a Delic-Djokovics meccsen üvegekkel dobálták egymást. Négy orosz női teniszező jutott a legjobb 16-ba, közülük Alisza Klejbanova verte Ana Ivanovicsot. A nap rangadóját könnyedén hozta Roger Federer az orosz Marat Szafin ellen.

Már a 16 közé jutás volt a tét az Australian Open ötödik napján, amely megint nem múlt el balhé nélkül. Ezúttal a Delic-Djokovics meccsen találták meg egymást a szerb és a bosnyák szurkolók. A címvédő Novak Djokovics egy szettett elveszített, de így is kiverte a bosnyák származású, de amerikai színekben versenyző Amer Delicet.

A világranglistán 127. Delic a torna legtöbb (70) ászt ütő játékosa, eszeveszett erővel, 210 km-es sebességgel szervál. Djokovics nem nyújtott kimagasló teljesítményt, de a továbbjutáshoz nem is kellett. „Nagy csata volt, a ponzitív oldalát nézem, azt, hogy kemény meccset vívtam, úgy érzem, jó volt a játékom és a ritmusom is” – értékelte a találkozót Djokovics.

tennis copy

A meccs közben még nyugalom volt, de a találkozó után megint kitört a botrány. A szerbek és a bosnyákok üvegeket, székeket kezdtek egymás felé dobálni, egy nő súlyosan megsérült, őt fejen találták. A fiatalokból álló bandákból körülbelül harmincan vettek részt az adok-kapokban. A rendőrség gyorsan szétválasztotta a dühöngőket, a helyszínen két embert vettek őrizetbe, majd később egy harmadikat is. Marin Cilic folytatta menetelését. A horvát teniszező a ranglistán előtte álló spanyol David Ferrert győzte le, könnyen, három játszmában.

„Úgy érzem nagyon jól mozogtam, és az adogatásaim is jól sikerültek. Menet közben változtattam a taktikámom, ez is bevált. Nagyon szeretek itt játszani, rengeteg horvát drukker van, remélem, a következő meccsemre is sokan jönnek majd” – nyilatkozta Cilic.

A legnagyobb érdeklődéssel várt meccset a Rod Laver Arenában vívta Marat Szafin és Roger Federer. Az 1998 óta profi, a visszavonulását fontolgató orosz 1999-ben indult először Melbourne-ben. 2002-ben és 2004-ben is döntős volt (utóbb Federertől kapott ki), 2005-ben a hazaiak kedvence, Leyton Hewitt ellen nyerte meg a tornát. Szafin 15 tornagyőzelemnél és 12 döntőnél tart.

Az első játszmában simán nyert Federer, egy brékelőny elég volt a 6:3-hoz. A második játszma még könnyebben alakult a svájci számára, Szafin ekkor már kétszer veszítette el az adogatását. A harmadik játszmában mindenki hozta a saját szerváit, így rövidítés következett, amelyben 7-5-re nyert Federer. A tornán így első komoly ellenfelét is nagyon magabiztosan győzte le a korábbi világelső.

tennis

Négy orosz jutott pénteken a női egyes legjobb 16 teniszezője közé, Nagya Petrova a legkönnyebben. A Szávayt verő kazah Voszkobojeva az első szettet követően feladta a meccset.

Zvonarjova és Szafina esélyesként lépett tovább, Alisza Klejbanova viszont nagy bravúrral győzte le a torna ötödik kiemeltjét, a szerb Ana Ivanovicsot. Az orosz 7:5-re nyerte az első szettet, a másodikban 5:4-nél a meccsért adogatott, ekkor még Ivanovics remekül összpontosított, brékelt, majd hozta saját adogatását is, így rövidítéssel ért véget a játszma, amelyben Ivanovics egyenlített. A döntő szettben aztán 3:0-ra, majd 5:2 ellépett a kétkezes fonákokat ütő Klejbanova. Az orosz végül 2 óra 44 perc alatt verte Ivanovicsot.

Szávay Ágnes Jelena Vesznyina oldalán szombat hajnalban lép legközelebb pályára, ellenfelük a cseh Benesova, Zahlavova Strycova kettős lesz.

Hatalmas csatát vívott a 11. helyen kiemelt Caroline Wozniacki és az élvonalba visszaigyekvő Jelena Dokic. Az ausztrál színekben versenyző Dokic elvesztette az első szettet, majd könnyedén hozta a másodikat. A döntő szettben játéka régi önmagát idézte, 4:2-nél brékelt, majd behúzta saját adogatását, és továbbjutott. A hazai szurkolók legnagyobb örömére maradt hazai versenyző a jövő hétre is.

Eredmények

Australia Open, Melbourne (összdíjazás: 20 000 000 ausztrál dollár)

Férfi egyes, 3. forduló (16 közé jutásért): Roddick (amerikai, 7)-Santoro (francia) 6:3, 6:4, 6:2, Robredo (spanyol, 21)-Lu Jen-Hszun (tajvani) 6:1, 6:3, 6:2, Delic (amerikai)-Djokovics (szerb, 3) 2:6, 6:4, 3:6, 6:7(4), Del Potro (argentin, 8)-Müller (luxemburgi) 6:7(5), 7:5, 6:3, 7:5, Cilic (horvát, 19)-Ferrer (spanyol, 11) 7:6(5), 6:3, 6:4, Wawrinka (svájci, 15)-Berdych (cseh, 20) 6:4, 1:6, 3:6, 4:6, Szafin (orosz, 26)-Federer (svájci, 2) 3:6, 2:6, 6:7(5), Bagdatisz (ciprusi)-Fish (amerikai, 23) 6:2, 6:4, 6:4.

Női egyes, 3. forduló (16 közé jutásért): Jankovics (szerb, 1)-Szugijama (japán, 26) 6:4, 6:4, Safarova (cseh)-Bartoli (francia, 16) 6:3, 2:6, 1:6, Petrova (orosz, 10)-Voszkobojeva (kazah) 6:1, Voszkobojeva feladta, Errano (olasz)-Zvonarjova (orosz, 7) 4:6, 1:6, Szafina (orosz, 3)-Kanepi (észt, 25) 6:2, 6:2, Wozniacki (dán, 11)-Dokic (ausztrál) 6:3, 1:6, 2:6, Hantuchova (szlovák, 19)-Cornet (francia, 15) 6:4, 4:6, 2:6, Klejbanova (orosz, 29)-Ivanovics (szerb, 5) 7:5, 6:7(5).