Nadal megijedt, majd meg sem izzadt

2009.01.24. 14:04 Módosítva: 2015.05.21. 02:12

A férfiaknál csak egy, a ciprusi Markosz Bagdatisz, a nőknél viszont három teniszező maradt a nem kiemeltek közül, akik bejutottak az Australian Open legjobb 16 játékosai közé. Rafael Nadal és Andy Murray is könnyedén nyerte meccsét. Az idén már korábban is pályára lépők közül már csak Murray és az orosz Jelena Gyementyeva veretlen ebben a szezonban.

Andy Murray harmadik meccsén is nagyon könnyedén intézte el éppen aktuális ellenfelét, a balkezes osztrák Jürgen Melzer csak az első szettben tudta tartani magát. A második szettet 25 perc alatt bejezte a skót, majd a harmadikban is erőlködés nélkül nyerte pontjait.

„Szerintem nagyon jól koncentráltam, bár ellenfelemnek volt néhány hihetetlen ütése, és nehézzé tette a győzelmemet. Jól játszottam, és egészen fantasztikus volt a közönség szeretete, remélem ez kitart a jövő hét végéig.” Murray valóban fantasztikusan játszott, mint egy leendő bajnok. Csak tíz ki nem kényszeríttett hibája volt, és az is csak a második szettben.

A 16 közé jutott teniszezők között csak egyetlen olyat találunk, aki nem kiemelt. A sokáig sérüléssel bajlódó Markosz Bagdatisz még pénteken legyőzte Mardy Fish-t. A ciprusi jelenleg csak a 97. helyen áll a világranglistán, de három éve augusztus 21-én már nyolcadik is volt. 2006-ban döntőt játszott Melbourne-ben, Federertől kapott ki. Az idei első tornáján, Brisbane-ben már az első körben kiverte őt a finn Nieminen. A negyeddöntőbe jutásért a szerb Djokovicsot kell legyőznie.

A legkönnyebben a spanyol Fernando Verdasco jutott a legjobb 16-ba. A majdnem egy óráig tartó első szett után, 26 és 25 perc alatt verte nullára a cseh Radek Stepaneket. A nap mérkőzése, a Rafael Nadal-Tommy Haas összecsapás volt a Rod Laverben. Az elején a német ráijesztett a spanyol világelsőre, 2:0-ra húzott el. Nadal összeszedte magát, előbb 3:2-re fordított, majd 6:4-re meg is nyerte a szettet. A második játszma is 2:2-ig volt izgalmas, onnantól mindent nyert a spanyol, csak úgy, mint a harmadikban. Rafael Nadal a vártnál sokkal könnyebben győzte le a találkozón 25 ki nem kényszeríttet hibát vétő (szemben a spanyol nyolc hibájával) németet.

Egészen elképesztő csatát hozott a francia Richard Gasquet és a chilei Fernando González meccse. A francia már két szettet megnyert és a harmadikban a chilei 5:3-as vezetése után egyenlített Gasquet, rövidítés következett, amelyet 12-10-re nyert meg a chilei úgy, hogy Gasquet-nek 7-6-nál meccslabdája volt. González hozta a következő játszmát is.

A vége pedig, az egész találkozóra jellemzően, iszonyatos nagy csatában dőlt el. A mindent eldöntő ötödik játszma 88 percig tartott és végül 12:10-re nyert a chilei, a döntő gémben elvette Gasquet adogatását. A meccs 4 óráig és kilenc percig tartott.

Ahogy beszámoltunk korábban, Szávay Ágnes, Jelena Vesznyinával az oldalán már nyolcaddöntős a női párosok között. "Végre jól és felszabadultan játszottam, bejöttek az ütések, emellett sokat javult a szervám, az egész meccsen bátran adogattam. A 13-as pályát meglátva kicsit aggasztott, hogy ott kaptam ki egyesben idén és tavaly is, de aztán - bár Vesznyina az elején kicsit a tudása alatt játszott - mindketten remekül teljesítettünk, főleg a döntő szettben. Ez a győzelem jót fog tenni az önbizalmamnak, és ha kapunk most egy pihenőnapot, akkor remélhetőleg a betegségemet is sikerül teljesen kihevernem" - nyilatkozta honlapján a világranglistán 25. magyar játékos.

Női egyesben folytatódott Carla Suarez Navarro lendülete. Venus Williams kiverése után honfitársát, Martínez Sanchezt is legyőzte, a következő körben ismét spanyol párharc lesz, Suarez Navarro, a 21. helyre rangsorolt Medina Garrigues ellen folytatja. A spanyol lány mellett az ausztrál Dokics és a Czink Melindát is kiverő, kínai Cseng Csie jutott a tizenhatba nem kiemeltként. Dokicsnak az egykori honfitársát, a szerb Ana Ivanovicsot búcsúztató orosz Klejbanovával kell megküzdenie a negyeddöntőért.

A férfiaknál három francia, a nőknél négy orosz van a nyolcaddöntőben, de a következő körben biztosan csökkenni fog ez a szám, hiszen a férfiaknál Monfils-Simon, míg a nőknél Petrova-Zvonarjova meccset rendeznek.

Eredmények

Australia Open, Melbourne (összdíjazás: 20 000 000 ausztrál dollár)

Férfi egyes, 3. forduló (16 közé jutásért): Nadal (spanyol, 1)-Haas (német) 6:4, 6:2, 6:2, Gasquet (francia, 24)-F. González (chilei, 13) 6:3, 6:3, 6:7(10), 2:6, 10:12, Monfils (francia, 12)-Almagro (spanyol, 17) 6:4, 6:3, 7:5, Ancic (horvát)-Simon (francia, 6) 6:7(2), 4:6, 2:6, Murray (brit, 4)-Melzer (osztrák, 31) 7:5, 6:0, 6:3, Stepanek (cseh, 22)-Verdasco (spanyol 14) 4:6, 0:6, 0:6, Blake (amerikai, 9)-Andrejev (orosz, 18) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1, Sela (izraeli)-Tsonga (francia, 5) 46, 2:6, 6:1, 1:6.

Női egyes, 3. forduló (16 közé jutásért): Suarez Navarro (spanyol)-Martinez Sanchez (spanyol) 6:1, 6:4, Medina Garrigues (spanyol, 21)-Pennetta (olasz, 12) 6:4, 6:1, Razzano (francia)-Cibulkova (szlovák, 18) 5:7, 5:7, Stosur (ausztrál)-Gyementyeva (orosz, 4) 6:7(6), 4:6, Kuznyecova (orosz, 8)-A. Bondarenko (ukrán, 31) 7:6(7), 6:4, Cseng Csie (kínai)-K. Bondarenko (ukrán) 6:2, 6:2, Azarenka (fehérorosz, 13)-Mauresmo (francia, 20) 6:4, 6.2, Peng Szuaj (kínai)-S. Williams (amerikai, 2) 1:6, 4:6.