Marosiék kikaptak az estorili párosdöntőben

2009.05.10. 09:07

A WTA honlapja szerint Marosiék három szettben szenvedtek vereséget a harmadik helyen kiemelt Raquel Kops-Jones, Abigail Spears maerikai duótól. A nők egyes küzdelmeit a belga Yanina Wickmayer nyerte. A férfiaknák Montanes döntős, Davigyenko meccse félbeszakadt. Dinara Szafina nyerte a római női tornát. Belgrádban a szerencsés vesztesként főtáblára kerülő Lukasz Kubot finálézik, Novak Djokovics lesz az ellenfele.

Eredmények, nők (220 ezer dollár összdíjazás):

Egyes, döntő: Wickmayer (belga)-Makarova (orosz, 6.) 7:5, 6:2

Páros, döntő: Kops-Jones, Spears (amerikai, 3.)-Marosi, Fichman (magyar, kanadai) 2:6, 6:3, 10-5 - szuper tie-break

Férfiak (596 ezer dollár összdíjazás), elődöntő: Davigyenko (orosz, 2.)-Blake (amerikai, 4.) 7:6 (7-3), 2:4-nél sötétedés miatt félbeszakadt, Montanes (spanyol, 7.)-Capdeville (chilei) 6:3, 6:4

A világelső orosz Dinara Szafina 1 óra 30 perc alatt, két játszmában nyert honfitársa, Szvetlana Kuznyecova ellen a kétmillió dollár összdíjazású, római salakpályás női tenisztorna döntőjében. A 23 esztendős Szafina idei első, pályafutása tizedik WTA-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

Eredmény, döntő: Szafina (orosz, 1.)-Kuznyecova (orosz, 7.) 6:3, 6:2

A selejtezőből szerencsés vesztesként feljutott lengyel Lukasz Kubot nagy meglepetésre legyőzte a második helyen kiemelt horvát Ivo Karlovicot a 450 ezer euró összdíjazású belgrádi salakpályás férfi tenisztorna elődöntőjében. A viadal honlapja szerint a világranglistán 179. Kubot ellenfele a döntőben, a hazai, rangsorban harmadik Novak Djokovics lesz.

Eredmények, elődöntő: Djokovics (szerb, 1.)-Seppi (olasz, 4.) 4:6, 6:1, 6:2, Kubot (lengyel)-Karlovic (horvát, 2.) 7:6(0),6:2.