Haas legyőzte Djokovicsot Halléban

2009.06.14. 18:13

A hazai közönség előtt szereplő Tommy Haas nyerte a 750 ezer euró összdíjazású, hallei füvespályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben 6:3, 6:7 (4-7), 6:1-re, nagy meglepetésre legyőzte a második helyen kiemelt szerb Novak Djokovicsot.

A 31 esztendős, Floridában élő Haas 12. ATP-tornagyőzelmét gyűjtötte be, ezt megelőzően utoljára 2007 februárjában, Memphisben diadalmaskodott.

Roger Federer, a Roland Garroson aratott sikere után az utolsó pillanatban lépett vissza a tornától. A svájci korábban 2003-tól – egy év megszakítással – ötször lett a legjobb a németországi versenyen. Djokovics életében először indult a tornán, de négy győzelem után a legfontosabb meccset elbukta. Meglepetés a belga Olivier Rochus szereplése. A belga teniszező a selejtezőből jutott fel, végül az elődöntőben Djokovicstól kapott ki.