Portugália
Szlovénia

Czink nagyon kikapott Serena Williamstől

2009.09.03. 08:53

Egyesben nincs már magyar a Flushing Meadows-i US Openen, az idei utolsó Grand Slam tornán. Csütörtök hajnalban Czink Melinda is kiesett, a végső győzelemre is esélyes Serena Williams könnyedén, 6:1, 6:1-re győzte le a második legjobb magyar teniszezőt.

K EPA20090903004

Az előre sejthető volt, hogy nagyon nehéz meccs vár Czinkre. Bár jó taktikát választott a magyar, hiszen bátor támadójátékkal próbálta meglepni Serena Willliamst, de ebbe a játékba sok hiba is csúszott. 3:0 után nyerte első gémjét Czink, de az amerikai 28 perc alatt kettős brékelőnyben könnyedén nyert. A találkozó ezen szakaszában közel azonos mennyiségűt hibázott a két játékos, Czinknek kilenc, Williamsnek hét ki nem kényszerített hibája volt.

K EPA20090903006

A második szettben már nagyon nagy volt a különbség. Czink 11 ki nem kényszerített hibával zárta a 25 meccses játszmát, míg Serena csak kétszer rontott. Az első szettben 18, a másodikban már csak 11 pontot tudott megnyerni Czink, így végül 53 perc alatt, nagyon simán kapott ki 6:1, 6:1-re. Ahogy Szávay, úgy Czink is kettőshibával fejezte be a találkozót. A második szettben nagy igyekezetében egy returnből a vezetőbírót is eltalálta. A magyar teniszező párosban a dél-afrikai Natalie Grandinnal még javíthat.