Clijsters V. Williamst is kiverte a US Openen

2009.09.07. 08:19

A szülés után visszatért belga Kim Clijsters három játszmában búcsúztatta a harmadik helyen kiemelt Venus Williamst az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében, vasárnap. A férfiaknál sima meccsen bejutott a legjobb 16 közé Rafael Nadal.

Az első játszmát Clijsters, a másodikat a hazai kedvenc nyerte egyaránt 6:0-ra, a döntő szettben pedig a belga játékos összpontosított jobban. Az olasz Flavia Pennetta hat mérkőzéslabdát hárítva nyert a hetedikként rangsorolt orosz Vera Zvonarjova ellen, és játszhat majd a címvédő Serena Williamsszel.

A férfiaknál nem volt meglepetés a magyar idő szerint hétfő hajnali csatákban. A harmadikként rangsorolt spanyol játékos honfitársát, a 32. helyen kiemelt Nicolas Almagrót búcsúztatta. Nadal könnyedén lépett túl honfitársán Almagrón.

Eredmények:
férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
---------------------------------------------
Murray (brit, 2.)-Dent (amerikai) 6:3, 6:2, 6:2
Del Potro (argentin, 6.)-Köllerer (osztrák) 6:1, 3:6, 6:3, 6:3
Tsonga (francia, 7.)-Benneteau (francia) 7:6 (7-4), 6:2, 6:4
Monfils (francia, 13.)-Acasuso (argentin)  6:3, 6:4, 1:0-nál az argentin versenyző térdsérülés miatt feladta
Cilic (horvát, 16-)-Isztomin (üzbég) 6:1, 6:4, 6:3
korábban:
Nadal (spanyol, 3.)-Almagro (spanyol, 32.) 7:5, 6:4, 6:4
Ferrero (spanyol, 24.)-Simon (francia, 9.) 1:6, 6:4, 7:6 (7-5), 1-0-nál a francia versenyző térdsérülés feladta
Gonzalez (chilei, 11.)-Berdych (cseh, 17.) 7:5, 6:4, 6:4