Wickmayer nyert Linzben

2009.10.18. 15:01

Yanina Wcikmayer 6:3, 6:4-re nyerte a linzi, 220 ezer dolláros kemény pályás torna döntőjét, a cseh Petra Kvitovát verte.

Ez volt a két 19 éves teniszező negyedik egymás elleni meccse és Wickmayer már 3-1-re vezet. Idén Estorilban és a US Openen is Wickmayer nyert.

Petra Kvitova teljesítménye így is nagy eredmény, hiszen a világranglista-55. helyén álló cseh teniszező karrierje második döntőjét játszotta, az elsőt megnyerte az év elején az ausztráliai Hobartban. Wickmayer Estoril után – ahol ugyancsak Kvitovát verte – második tornagyőzelmét ünnepelte.

Bár a bega sportoló szabadkártyával indult, helyezése alapján a harmadik kiemelt volt. Az olasz Pennettát győzte le az elődöntőben, sikeréért 280 WTA-pontot és 37 ezer dollárt kapott.