Szávay a 2. fordulóig jutott Moszkvában

2009.10.22. 15:08

Hatalmas csatában, de kikapott és kiesett Szávay Ágnes a moszkvai, egymillió dolláros tenisztornán, a világranglista-51. Vera Dusevina 2 óra 13 perc alatt 3:6, 6:4, 6:3-ra nyert. A magyar teniszező augusztus 10-e óta először nyert szettet.

Érdekesen alakult a mérkőzés, az első hét gémben egyik játékos sem nyerte meg az adogatójátékát, az első szettben mindkettejük statisztikája csapnivaló volt.

Szávay Ágnes kapta el jobban a szett végét, először ő nyerte sajár adogatását. 5:3-ra vezetett, majd ötödször brékelte Dusevinát és 44 perc alatt hozta az első játszmát: augusztus 10-e óta ez volt az első szett, amit megnyert.

K EPA20091022055

A második játszma épp az ellentéte volt az elsőnek, feljavult Szávay és Dusevina adogatójátéka is, az első négyet mindenki hozta. Az orosz került először fogadóelőnybe, 3:2-re vezetett. Szávay 4:4-nél érte utol ellenfelét, de Dusevina rögtön visszavette a brékelőnyt és 6:4-gyel egyenlített.

A döntő játszmában megint a 2:2 hozta a fordulópontot, újra Dusevina vette el ellenfele adogatását. Szávay elszántan küzdött, de egyre több hiba csúszott a játékába, főleg a returnjei voltak pontatlanok. A hatodik játékban már három kettőshibánál tartott.

Fontos lett volna a fogadóelőnyt visszavenni, erre három lehetősége is volt a magyarnak, de 4:2-re, majd 5:3-ra ment el Dusevina. A meccs utolsó gémje - Szávay adogatott - megint Dusevina sikerét hozta.

Két óra 13 perc alatt 3:6, 6:4, 6:3-ra nyert a világranglistán 51. Dusevina, aki másodszor győzte le Szávayt. A magyar játékos így 60 WTA-ponttal és 12 786 dollárral gazdagodott.

Óriási meglepetésre kiesett a torna első kiemeltje, Vera Zvonarjova is. A világranglistán hetedik orosz a selejtezőből érkező, csak 126. bolgár Cvetana Pironkovától kapott nagyon simán. Zvonarjova csak két gémet nyert.