Djokovics Bázelban verte meg Federert

2009.11.08. 18:03

Bázelban Novak Djokovics, Valenciában Andy Murray nyerte a 2009-es szezon utolsó ATP 500-as versenyét. Murray két sima szettben győzte le az orosz Juzsnijt 6:3, 6.2-re. Djokovics 2 óra 10 perc alatt 6:4, 4.6, 6:2-re nyert.

Bázelban a torna első kiemeltje játszott egymással. Idén a hetedik ilyen ATP-döntő volt, amit a két legjobb helyen rangsorolt játszott egymással. Novak Djokovics sikerével negyedszer fordult elő, hogy a második nyert. Idén ötödször, összesen 14-edszer találkozott a két játékos, eddig Federer vezetett 9-4-re. Djokovics karrierje 26. döntőjét játszotta, és tizenötödször nyert, 2009-ben negyedszer. Roger Federer 19 győzelem után kapott ki Bázelban. A szerb győzelmével 291 700 eurót kerestt és 500 ATP-pontot kapott.

Andy Murray a 20. fináléját játszotta és a 14. győzelmét aratta, idén ez volt a 63. győzelme a második legtöbb a Bázelben első Djokovics 71 sikere után. Murray 323 ezer eurót keresett és szintén 500 ponttal gazdagodott. Idén a hatodik tornagyőzelme volt a skótnak. Mihail Juzsnij az utóbbi négy tornájából harmadszor jutott el a döntőig, másodszor kapott ki.