Djokovics elgázolta Nadalt Párizsban

2009.11.14. 16:39 Módosítva: 2009.11.14. 16:39

A harmadik helyen kiemelt Novak Djokovics valósággal leütötte a pályáról a másodikon rangsorolt Rafael Nadalt a 2,75 millió euró összdíjazású párizsi fedettpályás férfi tenisztorna szombati első elődöntőjében.

A nyitó játszmában 2:2-ig még fej fej mellett haladt a két teniszező, ám ezt követően a szerb sorozatban hét (!) gémet nyert a spanyol ellen és a folytatásban már csak az volt a kérdés, képes-e legalább szépíteni a volt világelső. Nadal májusi, római sikere óta, amikor éppen Djokovicot verte a fináléban, nem nyert ATP-tornát egyesben.

Riválisa viszont egészen kiváló eredményekkel büszkélkedhet: múlt vasárnap, a bázeli döntőben legyőzte a világelső Roger Federert, pénteken pedig a svéd Robin Söderlinget búcsúztatta,  és idei ötödik, pályafutása 16. végső sikerére készülhet vasárnap.