Nadal kiesett Londonban

2009.11.26. 07:39 Módosítva: 2009.11.26. 07:39

Robin Söderling után Nyikolaj Davigyenko is legyőzte Rafael Nadalt. Az orosz szerda éjszaka 6:1, 7:6(4)-re nyert. Ezzel már biztos, Nadal nem juthat az elődöntőbe.

Az első szett nagyon hamar elment, a másodikban végig fej fej mellett haladt a két teniszező, a rövidítésben Davigyenko bírta jobban idegekkel. Egy óra 47 perc alatt győzte le ellenfelét. Nadal érezhetően nem túl motiváltan érkezett a versenyre, sérülése óta még nem sikerült teljesen összeszednie magát.

„Az, hogy az ember kiesik ez bárkivel megtörténhet – mondta Nadal – ilyen a sport. Való igaz, hogy nem teljes önbizalommal érkeztem Londonba. Hiába küzdöttem, nem játszottam jól, sokat hibáztam. Ma ez a játék csak ennyire volt elég.”

Nadal teljesítménye a spanyol válogatott számára sem túl jó előjel, hiszen december 4-étől, Barcelonában Davis Kupa döntőt játszik Csehországgal, ott már nem szabad ennyit hibázni.

Eredmény, B csoport 2. forduló: Nyikolaj Davigyenko (orosz, 6.)–Rafael Nadal (spanyol, 2.) 6:1, 7:6(4).

Az állás: 1. Söderling 2 győzelem/0 vereség, 2. Davigyenko 1/1 (3-2), 3. Djokovics 1/1 (2-3), 4. Nadal 0/2. A csoportokból az első két helyezett jut az elődöntőbe.