Bagdatisz nyert Sydneyben

2010.01.16. 13:01

Két szettben, 6:4, 7:6(2)-re nyert Markosz Bagdatisz Sdyneyben, a 372 500 dolláros torna döntőjében a francia Richard Gasquet ellen. Találkozón a két szett között majdnem két órát pihentek a versenyzők az esőszünett miatt.

Az egyik legnagyobb hagyományokkal bíró tenisztornát első ciprusiként Markosz Bagdatisz nyerte. 1885 óta rendezik a viadalt és 1972-ig csak brit, ausztrál, vagy amerikai nyert, 1972-ben Alekszej Metreveli lett az első, aki nem ennek a három tenisznemzetnek a versenyzője.

A címvédő David Nalbandian sérülés miatt mondta le a részvételt, a nyolc kiemelt egyike sem jutott el a fináléba. Bagdatisz karrierje negyedik tornagyőzelmét aratta, 2009. október 25-e tudott megint első lenni.

Az első szettben 6:4-re nyert, majd alig, hogy elkezdték a második játszmát, eleredt az eső és majdnem kétórás szünet következett. A folytatásban Gasquet már három gémmel is vezetett, de 6:6-nál a ciprusi utolérte. A rövidítésben is franciánál volt az előny, 2-0-ra vezetett. Innentől azonban Bagdatisz hét pontot csinált egymás után és 1 óra 43 perc alatt nyert. Sikere 250 ATP-pontot és 67 260 dollárt ért.