Két magyar is negyeddöntős Mallorcán

2010.01.22. 14:22

Mindkét magyar megnyerte második meccsét a mallorcia, 10 ezer dolláros Future-tornán, így már a nyolc között vannak. Arn Gréta kiesett Floridában, Zsiga Máté is negyeddöntős Kolumbiában egy 1-es kategóriás junior versenyen.

A salakpályás versenyen a 3. kiemelt Balázs Attila Gilles De Sousa ellen 6:1, 2:6, 6:0-ra nyert, így két hét alatt kétszer verte a francia játékost, a nyolc között pedig az ausztrál Clinton Thomson (688.) ellen játszhat, aki a selejtezőből került fel, a 7. kiemeltet búcsúztatta a második körben – irta a tennishungary.hu

Kellner Ádám az első fordulóhoz hasonlóan a 16 között is két szettben nyert, ezúttal 6:1, 6:4-re a francia Maxime Teixera ellen, pénteken pedig egy újabb franciával, a 8. kiemelt Laurent Rochette-tel (449.) találkozik. A két magyar csak a döntőben játszhat egymással, addig viszont Kellnernek valószínűleg a 2. kiemelt Francesco Aldit is le kell majd győznie, Balázsnak azonban könnyebb dolga lehet, az 1. kiemelt ugyanis már az első körben búcsúzott.

Az első fordulót még sikerrel teljesítette Arn Gréta Floridában, a második körben azonban nem sikerült bravúrt bemutatnia. Lutz városának 25 000 dolláros versenyén a 235. helyen álló magyar a nyolc közé kerülésért az 5. kiemelttől kapott ki. A kolumbiai Duque-Marino korábban TOP100-as is volt, jelenleg pedig a 193. helyen áll, Arn 6:2, 6:4-es vereséget szenvedett. A magyar játékos legközelebb valószínűleg a február 8-i kolumbiai 75 000 dolláros versenyen vesz majd részt.

A junior világranglistán már 14. Zsiga Máté a nyolc közé kerülésért a 13. kiemelt amerikai Petrone-nal (158.) játszott, aki az első szettben nem nagyon találta a ritmust és a másodikban sem tudott sok ellenállást kifejteni, a szegedi teniszező 6:0, 6:3-ra nyert. A verseny másik magyar versenyzője, Bukta Ágnes 9. kiemeltként nem játszott az első körben, majd 6:3, 4:6, 7:5-re nyert a venezuelai Vidal ellen.