Szétverték a volt világelsőt Melbourne-ben

2010.01.22. 10:38

A 19. helyen kiemelt Nagyja Petrova 52 perc alatt 6:0, 6:1-re kiütötte Kim Clijsterst az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének 3. fordulójában. A belga tavalyi visszatérése óta fantasztikusan szerepelt, megnyerte a US Opent is, kilenc éve nem kapott ki ennyire.

Az első szett pillanatok alatt véget ért: Petrova úgy nyert 18 perc alatt 6:0-ra, hogy Clijsters mindössze öt pontot tudott hozni, miközben 17 ki nem kényszerített és 4 kettőshibát vétett.

35 perc és a kilencedik gém kellett ahhoz, hogy az egykori világelső legalább egy játékot nyerjen. A következőben még volt némi esély, hogy visszatérjen a meccsbe, de bréklabdáját nem sikerült beütnie, végül 52 perc alatt nagyon csúnya vereséget szenvedett: 26 ki nem kényszerített hibával zárt, mindössze 22 pontot nyert meg a meccsen. Petrovával ez volt az ötödik meccse, az orosz most győzött először, 4-1-re állnak.

Clijsters tavalyi visszatérése óta eddig 23 meccset játszott, huszat megnyert. A három vereségéből csak a Szafina elleniben nem nyert szettet, de akkor hét gémet is nyert legalább.

Ehhez hasonló súlyos vereséget legutóbb Serena Williams mért rá, még 2001. márciusában, akkor 6:0, 6:2-re kapott ki az amerikaitól. 2003-ban fordult elő vele utoljára, hogy egy játszmában nem csinált gémet, akkor Henin győzte le a Roland Garroson 6:0, 6:4-re. egymás ellen mostantól 4-1-re állnak.