A címvédő Nadal feladta Murray ellen

2010.01.26. 13:32

Nem lesz címvédés férfi egyesben az Australian Openen. A 2009-es győztes, Rafael Nadal 6:3, 7:6(2), 3:0-s állásnál feladta az Andy Murray elleni meccset a férfi egyes negyeddntőjében.

Andy Murray kezdte a meccset és a harmadik gémben már Nadal került brékelőnybe. A skót gyorsan visszavette a fogadóelőnyt és négy gémet nyert sorozatban. Nadal azután hozta az adogatását, majd 5:3-nál két bréklabdája is volt. Murray viszont mindkettőt hárította, majd a harmadik szettlabdájánál Nadal ütött hosszút.

A második szettben Nadal már 4:2-re és 5:4-re is vezetett, sőt 6:5-nél is egyenlíthetett volna, de mindannyiszor hibázott, amit Murray jól használt ki, végül rövidítésben dőlt el a játszma.

Nadal egész meccsen küszködött korábban sérült térdével és végül a harmadik szettben, két és félóra játék és 3:0-s Murray vezetésnél feladta a kilátástalan küzdelmet. Murray ellenfele az Andy Roddickot búcsúztató horvát Marin Cilic lesz.