Federer-Tsonga meccs lesz a melbourne-i döntőért

2010.01.27. 14:48

Jo-Wilfried Tsonga 232 perces csatában 7:6, 6:7, 1:6, 6:3, 6:1-re legyőzte Novak Djokovicsot az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében. Tsonga Roger Federrel játszik majd a döntőért.

Ahogy a 2008-as Australian Open döntője, így ez a meccs is Tsonga szettgyőzelmével kezdődött. Két éve Djokovics ezután három játszmát nyert és bajnok lett. Ez most is majdnem megismétlődött. Előbb ugyancsak rövidítésben egyenlített, majd 6:1-gyel már csak egy szettre volt a továbbjutástól.

Tsonga összekapta magát és negyedik játszmában már 5:0-ra is vezetett, végül Djokovics zárkózott, de csak 6:3-ig tudott.

Az utolsó szettben elmaradt a szoros csata. A francia 2:1 után négy gémet nyert, és nyolc perc híján négy óra alatt legyőzte ellenfelét. A végére a szerb nagyon sok hibát vétett. 1:4-nél, az összes adogatását elrontotta, a végét egy kettőshibával.

Tsonga így Roger Federer ellen játszhat a döntőért, az eddigi egyetlen fináléja a már emlegetett 2008-as, melbourne-i döntő.